Rak prostaty, rak stercza

-efektywność zbliżona do 100%

-niskie ryzyko powikłań

-radykalna metoda leczenia raka prostaty

-nieinwazyjna

-innowacyjna

-zrobotyzowana

 

Czym jest metoda CyberKnife - leczenie raka prostaty?

Radioterapia to niszczenie komórek nowotworowych za pomocą promieniowania. Wiele wiązek promieni, pochodząca z zewnętrznego źródła jakim jest przyspieszacz liniowy, skupiona jest na gruczole krokowym i/lub pęcherzykach nasiennych dzięki specjalnej metodzie krzyżowania wiązek. Dzięki temu pełna dawka promieniowania zdeponowana jest w chorym organie, co znacząco minimalizuje negatywny wpływ na otaczające organy.

 

CyberKniefe to urządzenie medyczne wykorzystywane w radiochirurgii, będącej odmianą trójwymiarowej radioterapii wykorzystującej wysokie wartości dawki w pojedynczej frakcji napromieniania, o bardzo wysokiej precyzji (z dokładnościąsubmilimetrową). Operacja nożem cybernetycznym jest metodą konkurencyjną do klasycznych zabiegów operacyjnych, ponieważ powoduje mniej powikłań, pozostawiając zachowane narządy wewnętrzne.

 

Jaki jest cel terapii metodą CyberKnife?

Wyleczenie z raka poprzez całkowite usunięcie komórek nowotworowych z gruczołu krokowego.

 

Na czym polega zabieg metodą CyberKnife?

System CyberKnife to urządzenie do radioterapii firmy Accuray Incorporated. System stosuje się w leczeniu łagodnych nowotworów, nowotworów złośliwych i innych schorzeń. Urządzenie to łączy w sobie lekki akcelerator liniowy zamontowany na zrobotyzowanym ramieniu,oraz zintegrowany system prowadzenia obrazu. System naprowadzania obrazu nieustannie śledzi ruchy guza i kieruje robotycznym ramieniem, aby precyzyjnie i dokładnie naprowadzić wiązkę leczącą do guza. System przeznaczony jest do radochirurgii stereotaktyczne. System CyberKnife został zaprojektowany w celu dokładniejszego dostarczania radioterapii niż standardowe urządzenia do radioterapii.

 

Przebieg zabiegu wykonywanego metodą CyberKnife

Przykładowa sesja radioterapii raka prostaty CyBerKnife VIDEO.

 

Inne alternatywne zabiegi lecznicze wykonywane przez nas w celu wyleczenia raka prostaty

konformalna teleradioterapia raka prostaty

brachyterapia raka prostaty